Cilt Mantarı Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Cilt Mantarı Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Cilt Mantarı Kremi, Vücudun herhangi bir bölgesinde mantar hastalığı meydana gelebilir. Cilt mantarı çoğu insanda belirli nedenlerden ötürü görülebilen bir sağlık problemidir. Bulaşıcı etkisinin de varlığı ile cilt üzerinde kızarıklık, pullanma, kanama ve kaşıntı meydana getirmesinden dolayı krem kullanımına hız kazandırmıştır. Doktorların hastalarına tavsiye ettikleri bu krem türleri hastanın rahatsızlık düzeyine göre belirlenmektedir.

Öte yandan bazı tetkiklerin yapılmasıyla birlikte cilt mantarı kremi cildin hassasiyetine yönelik belirlenmektedir. Tıbbi tedavi amaçlı cilt mantarı kremlerinin dışında kozmetik sanayisine ait kremlerin kullanımı bu rahatsızlığın şiddetini arttıracaktır. Bu nedenle öncelik Uzman hekim tarafından önerilen kremin kullanılması yönünde olmalıdır.

Cilt Mantarı Kremi Kullanımı

Cilt mantarı kremi, vücudun her bölgesinde kullanılmaz. Örneğin genital bölgedeki mantar oluşumunda kremin tüm cilt alanına, genital kısmın içine kadar uygulanması yanlıştır. Bu kapsamda cilt mantarı kremisadece mantar oluşumlu dış deri yüzeyine kullanılmalıdır. Bu hususta kremin uygun saklama koşullarında muhafaza edilmesi de sağlık açısından son derece önemlidir.

Cilt mantarı kremi kullanımı deri yüzeyine ince bir tabaka halinde olmalıdır. Mantar hastalığı taşıyan insanların kremini kullanmak doğru değildir. Bu nedenle krem kullanımında kişiye has kremin varlığı ve bu ürünün kapağının sıkı kapatılması bakteri oluşumunu engeller. Cilt mantarı kreminin kullanım aşamasında temiz cilde uygulama yapmak gerekir. Kirli ve terli cilde sürülen bu krem faydadan ziyade enfeksiyon oluşumun artışına sebebiyet verir. Bu nedenle mantar rahatsızlığı olan cilt öncelikle organik sabun ve saf su ile temiz bir şekilde yıkanmalıdır. Kurutulduktan sonra krem uygulanmalıdır.

Ayrıca, kremin uygulandığı cilt emici etkiye sahip olduğu için mantarlı bölgedeki doku gözenekleri kapanır. Ertesi gün tekrar krem sürülmesi gerekiyorsa bu alanın yeniden yıkanması gözeneklerin açılarak yeni bir cilt mantarı kreminin kullanımı ile işlevini yerine getirmesine yardımcı olur.

Cilt Mantarı Kremi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Tırnak Mantarı Bitkisel Tedavi

Tırnak Mantarı Bitkisel Tedavi

Tırnak Mantarı Bulaşıcı mı?

Tırnak Mantarı Bulaşıcı mı?

Ayak Mantarı Hapı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ayak Mantarı Hapı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ayak Mantarı Nasıl Geçer?

Ayak Mantarı Nasıl Geçer?

Trüf Mantarı Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?

Trüf Mantarı Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?

Güncel

Mantarların Özellikleri Nelerdir?

Mantarların Özellikleri Nelerdir?