Tırnak Mantarı Lazer Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Tırnak Mantarı Lazer Tedavisi

Tırnak Mantarı Lazer Tedavisi, Tırnak mantarı ayak tırnaklarında daha sık görülen bir rahatsızlıktır. Genellikle tırnak mantarı, tırnağa baskı yapan ayakkabı ve enfeksiyonlardan kaynaklanır. Tırnak mantarının oluşmaması için ucu sivri ayakkabıların tercih edilmemesi gerekmektedir. Tırnak mantarı olan kişiler mantarın daha fazla ilerlemesini önlemek için sentetik çoraplar yerine pamuklu çoraplar ve terletmeyen ayakları tercih edilmelidir. Duş, havuz, hamam gibi yerlerde zeminin ıslak olacağı için tırnak mantarı oluşmaması için kişinin terliksiz gezilmemesi gerekmektedir. Bayanların çok özen gösterdikleri ayak tırnaklarını pedikür setini ortak kullanmaları halinde de tırnak mantarı olabilmektedir. Tırnak mantarı enfeksiyonu için artık günümüzde, ilaç tedavisinin yanı sıra tırnak mantarı lazer tedavi sayesinde tedavi edilmektedir.

Tırnak Mantarı Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kişi tırnak mantarı lazer tedavisi ile tırnaklarının sağlığına ve eski şekline kavuşabilir. Tırnak mantarında tedavi olarak verilen kremler, tırnağın sert yapıya sahip olmasından dolayı çok etkili olmamaktadır. Diğer tırnak jelleri ve tırnak kalemleri de tırnak mantarı tedavisi için kullanılabilir. Fakat bu yöntemler tedavi sürecini oldukça uzatır. O nedenle tırnak mantarı tedavisinde lazer tedavi en uygun tedavi olacaktır.

Lazer Tedavisi Kaç Seans Yapılmalı?

Tırnak mantarı lazer tedavisi 3-4 hafta aralıklarla toplamda 4-5 seans yapılmalıdır. Tırnak mantarı olan kişi lazer tedavi ile eski tırnak görünümüne kavuşmaktadır. Bu haber özellikle bayanları değil bütün kişileri ilgilendirmektedir. Artık bayanlar ayak veya el tırnaklarını saklamak zorunda kalmayacaklardır. Lazer tedavi ile yağ dokusunun içerisine 3-5 mm derinliğe ulaşarak doku ısısını 60 dereceye kadar yükseltilerek tırnak lazer ile tedavi edilmektedir. Tırnak mantarı tedavisinde lazer ile tırnağın yüzde 80'i kurtulabilmektedir. Tırnak mantarı lazer tedavisinde seanslar yaklaşık on dakika sürmektedir. İlk uygulamadan üç ay sonra iyileşme tırnakta gözle görülebilir derecede olmaktadır. Daha sonraki 6 ayda tırnak eski haline ve şekline kavuşacaktır. Tırnak mantarı lazer tedavisinde ısının etkisi ile ağrı hissedilmesi gayet normal bir durumdur. Tırnak mantarı lazer tedavide çok aşırı ağrı hissedilmemektedir. Lazer işlemi sadece tırnak mantarı olan tırnak üzerinde uygulanmaktadır. Tırnak mantarı tedavisi olarak günümüzde en etkili tedavi yöntemi olarak lazer uygulamasıdır.

Tırnak Mantarı Lazer Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kırmızı Mantar Zararları

Kırmızı Mantar Zararları

Gelin Mantarı Özellikleri

Gelin Mantarı Özellikleri

Editörün Seçtiği

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Ayak Mantarı Doğal Tedavi

Ayak Mantarı Doğal Tedavi

Çocuklarda Ayak Mantarı Belirtileri ve Tedavisi

Çocuklarda Ayak Mantarı Belirtileri ve Tedavisi

Trüf Mantarı Türleri ve Özellikleri

Trüf Mantarı Türleri ve Özellikleri

Maya Mantarı Belirtileri ve Tedavisi

Maya Mantarı Belirtileri ve Tedavisi

Cilt Mantarı Çeşitleri Nelerdir?

Cilt Mantarı Çeşitleri Nelerdir?