Mantara Ne İyi Gelir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Mantara Ne İyi Gelir?

Mantara ne iyi gelir; sorusuna cevap arayan pek çok mantar hastası bulunmaktadır. İnsan vücudunun hiç ummadığı zamanlarda karşı karşıya kalabileceği birbirinden çok farklı özelliklere sahip hastalıklar bulunmaktadır. Bu hastalıkların bir kısmı hemen ortaya çıkmadığı gibi tedavisi de bir hayli meşakkatli ve zordur. Buna karşın bazı hastalıkların da hem oluşumu hem de tedavisi oldukça kolaydır. Burada hastaya düşen en önemli görev kendisine doğru tanıyı koyarak tedavi planını çıkaracak doktora ulaşabilmektir. Mantar hastalığı da bu grup hastalıklar içerisinde sayılabilir. Mantar bulaşıcı bir cilt hastalığıdır. Hastalığın bulaşıcı olması bu hastalığa daha kolay yakalanma ihtimalini de arttırmaktadır. Mantar vücudun hemen hemen her yerinde oluşabilecek bir sağlık sorunudur. Mantar hastalarının bu sağlık sorunundan kurtulabilmek için uygulayabileceği pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin çoğu tıbbi yardım şeklinde gerçekleşmekte ise de alternatif tıbbın da mantardan kurtulabilmek için reçete edeceği bazı uygulamalar bulunmaktadır. Yine en önemli iyileşmenin kişinin kendisine bakması ile sağlanabileceği de asla unutulmamalıdır.

Mantarın iyileşmesine katkı sağlayan uygulamalar nelerdir?
  • Vücudun hangi uzvunda meydana gelir ise gelsin mantara en iyi gelecek olan şey tıbbi destek alınmasıdır. Mantar hastalığının en önemli belirtisi kızarıklık ve kaşıntıdır. Bu belirtilerin oluştuğunu gördüğünüzde vakit kaybetmeden hemen doktora gidiniz. Mantar hastalığı basit bir cilt hastalığı olduğu için sıradan sağlık kuruluşlarında yer alan cildiye bölümüne randevu almanız yeterli olacaktır. Hastalığınıza en iyi neyin geleceğini daha çok bir tıp bilimci bilebilir. Doktorunuz gerek görmez ise sadece çıplak göz ile muayene ederek hastalığın tanısını koyar. Mantar hastalığının şiddeti ve bulunduğu bölgeye uygun krem, losyon ya da tablet şeklinde ilaçlar önerir. Özellikle krem mantara en iyi gelen ilaçtır.
  • Mantar cilt hastalığı olduğu için kökeni karaciğere dayanır. Karaciğer bazı besin maddelerine karşı reaksiyon gösterir. Bu nedenle mantar hastalığına mutlaka karaciğer diyeti uygulanması gerekir. Bunu için karaciğer dokunacak kaşıntıyı arttıracak domates, limon, turşu, acı gibi besin maddelerinde bu süre içerisinde uzak durulması mantara iyi gelir.
  • Özellikle ayak ve ellerde oluşan mantara karbonat ve tuz çok iyi gelir. Bunun için yapılması gereken şey çok basittir. Bir miktar soğuk suyun içerisine karbonat atın. Her gün akşam mantarlı bölgeyi yaklaşık 15 dakika kadar bu karışımın içerisinde bekletin ve çıkarttıktan sonra iyice kurulayın. Ayrıca karbonatı arada bir pudra gibi mantara ekebilirsiniz bu madde mantarlı alanın dezenfekte edilmesine katkı sağlar. Aynı işlemi tuzlu su ile de yapabilirsiniz.
  • Erkek ve kadınların genital bölgelerinde oluşan mantarlar ile mücadele etmek biraz daha zordur. Bulaşıcı olması da bu zorluğu arttırmaktadır. Bu mantar türleri için mantara ne iyi gelir diye çok fazla düşünmenize gerek yok. Biraz zor olsa da iç çamaşırlarını belli aralıklar ile kaynatmak mantara çok iyi gelir. Eğer kaynatma imkânınız yoksa çamaşır makinesine mantarlı kişinin çamaşırlarını ayrı atın ve çok yüksek ısıda bekleterek yıkayın.

Mantara Ne İyi Gelir Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Bağırsak Mantarı Teşhisi

Bağırsak Mantarı Teşhisi

Domalan Mantarı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Domalan Mantarı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Vücut Mantarı İlacı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Vücut Mantarı İlacı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

İstiridye Mantarı Üretimi Nasıl Yapılır?

İstiridye Mantarı Üretimi Nasıl Yapılır?

Cilt Mantarı Bitkisel Tedavisi

Cilt Mantarı Bitkisel Tedavisi

Rahim Ağzı Mantarı Belirtileri ve Tedavisi

Rahim Ağzı Mantarı Belirtileri ve Tedavisi

Kültür Mantarı Yetiştiriciliği

Kültür Mantarı Yetiştiriciliği

Mantar Nasıl Geçer?

Mantar Nasıl Geçer?

Mantar Hastalığı Nasıl Geçer?

Mantar Hastalığı Nasıl Geçer?

Cilt Mantarı Neden Olur?

Cilt Mantarı Neden Olur?

El ve Ayak Mantarı Belirtileri ve Tedavisi

El ve Ayak Mantarı Belirtileri ve Tedavisi

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6