İbrahim Saraçoğlu Tırnak Mantarı Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İbrahim Saraçoğlu Tırnak Mantarı Belirtileri ve Tedavisi

İbrahim Saraçoğlu Tırnak Mantarı, tırnak mantarı, el veya ayak tırnakların meydana gelen enfeksiyondur. İbrahim Saraçoğlu'na göre tırnak mantarının meydana gelmesi için illa bir başkasında bulaşıcı değildir. Kişinin el veya ayak tırnaklarının temizliğine dikkat etmediği zamanda tırnak mantarı oluşur. Zorunda değildir. Tırnak mantarı bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde sık rastlanılan bir hastalıktır. İbrahim Saraçoğlu tırnak mantarı, tedavisi oldukça zor ve iyileşme süresi de zaman alır.

İbrahim Saraçoğlu Tırnak Mantarı Neden Olur?

İbrahim Saraçoğlu tırnak mantarı, tırnak oluşan bakterilerin bir köşeye yuvalanıp, belli bir zaman sonra sporlanması sonucu meydana gelir. Vücutta mantarların rahat yerleşebileceği yerden biri tırnaktır. İbrahim Saraçoğlu tırnak mantarı çoğunlukla ayak parmaklarında sık rastlanmakta. Ayak parmaklarında rastlanmasının birkaç sebebi bulunmakta. Bunlar; uzun süreli ayakkabı giymek. Kalitesiz ayakkabı giyerek ayakların hava almasını önler ve tırnak mantarına neden olur. Tırnak kesimine de kullanılan makaslara dikkat etmemek tırnak mantarına neden olur.

İbrahim Saraçoğlu Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm

İbrahim Saraçoğlu tırnak mantarına birkaç bitkisel çözüm önerileri bulunmakta. Önerilen bitkisel çözüm sadece tırnak mantarını önlemekle kalmaz tırnak ve tırnak etinin sağlıklı olmasına yardımcı olur. Peki bu Bitkisel çözümler neler ondan bahsedelim.

İbrahim Saraçoğlu Tırnak Mantarına Elma Sirkesi; elma sirkesinin içinde bulunan asidik özelliği ile tırnak mantarını yayılmasına önler ve oluşan bakterileri yok etmeye yardımcı olur. İbrahim Saraçoğlu tırnak mantarında, yarım çay bardağı elma sirkesi ve aynı ölçekte su ilave ederek tırnak kenarlarına pamuk yardımı ile elma sirkesini uygulayın. Uyguladıktan 30 dakika sonra ılık su ile yıkayıp iyice kurulayın. Bu işlemi 4 hafta boyunca her akşam uyguladığınız takdirde tırnak mantarının azaldığını fark edeceksiniz.

İbrahim Saraçoğlu Tırnak Mantarına Çay Ağacı Yağı; çay ağacı yağının içinde bulunan antifungal ve antiseptik sayesinde oluşan tırnak mantarın yayılmasını önler. Tırnak mantarına çay ağacı yağı tek başına kullanılmaz. Küçük bir kabın içine 4 damla çay ağacı yağı, 2 damla zeytinyağı ve 2 damlada Hindistan cevizi yağı ilave edilerek karıştırılır. Daha sonra bir pamuk yardımı ile hazırlamış olduğunuz yağ karışımını tırnak mantarı olan bölgeye veya kenarlara uygulayın. Tırnak üzerinde 15 dakika beklettikten sonra temiz bir dış fırçası ile tırnağa hafif fırçalayın. Fırçalama işlemi bittikten sonra ılık su yıkayın iyice durulayın. İbrahim Saraçoğlu tırnak mantarına çay ağacı yağını 3 hafta düzenli olarak kullandığınızda sağlıklı tırnaklara kavuşacağınızı göreceksiniz.

İbrahim Saraçoğlu Tırnak Mantarı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Mantar Tedavisi ve Korunma Yolları

Mantar Tedavisi ve Korunma Yolları

Hiera Mantar Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Hiera Mantar Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Ayak Mantarına Ne İyi Gelir?

Ayak Mantarına Ne İyi Gelir?

Kayın Mantarı Nerede Yetişir?

Kayın Mantarı Nerede Yetişir?

Erkeklerde Mantar Belirtileri ve Tedavisi

Erkeklerde Mantar Belirtileri ve Tedavisi

Vücut Mantarı Tedavisi

Vücut Mantarı Tedavisi

Köpeklerde Mantar Belirtileri ve Tedavisi

Köpeklerde Mantar Belirtileri ve Tedavisi

Mantara İyi Gelen İlaçlar?

Mantara İyi Gelen İlaçlar?