Bağırsak Mantarı İlaçları Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Bağırsak Mantarı İlaçları Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Bağırsak mantarı, günümüzde sıkça karşılaşmaya başladığımız hastalıkların içerisinde yer almaktadır. Hastalığın açıklaması; bağırsak florasının normal düzeninin bozulmasıyla birlikte mantarlar bağırsağa yayılmaya başlar ve hastalık süreci başlamış olur. Sağlıklı bireylerin bağırsaklarında yararlı bakteriler vardır fakat çeşitli nedenler ve beslenme tarzına bağlı olarak yararlı bakterilerin yerini bu zararlı bakteriler alarak da bağırsak mantarına yol açabilir. Tedavi edilmez ise ileride gaz sorunları, ülser, akciğer ve kalp hastalıklarına kadar sebep olabilir. Bağırsak mantarından şüphelenen bireyler bir gastroenteroloji uzmanına görünerek tedavi sürecini bir an önce başlatmalıdır. Ölümle sonuçlanan bir hastalık değildir fakat hayatınızı olumsuz etkileyebilecek bir rahatsızlıktır.

Bağırsak mantarı ilaçları nelerdir?

Heavy kapsül: İçerisinde kuşburnu, ekinezya, mango, ginseng, zerdeçal, zencefil gibi bitkiler bulunan %100 doğal bir bitkisel ilaçtır ve bağırsak mantarı ilaçları arasında yer alır. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa 200 ml su ile kullanımı tavsiye edilmektedir.

Coconout oil: Hindistan cevizinin özünden elde edilen bu yağın bağırsak mantarı tedavisi dışında da birçok faydası bulunmaktadır. Günde bir yemek kaşığı içeceğiniz suya ekleyerek kullanabilirsiniz.

Garlic kapsül: Sarımsak hapı olarak da bilinen bu kapsül antibiyotik özelliği ile bağırsaklarda bulunan mantara karşı etkili bir ilaçtır ve kısa zamanda etkisini gösterecektir. Günde bir defa tok karınla alınması uygundur.

Bağırsak Mantarı İlaçları Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Tırnak Mantarı Bitkisel Tedavi

Tırnak Mantarı Bitkisel Tedavi

Popüler İçerikler

Mantara Ne İyi Gelir?

Mantara Ne İyi Gelir?

Haber Bülteni

Güncel

Gelin Mantarı Özellikleri

Gelin Mantarı Özellikleri

Güncel

Mantar Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Mantar Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?