Hiera Mantar Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Hiera Mantar Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Hiera Mantar; İstiridye mantar üretimi ile yaprak mantarı üreticisi olarak 2009 yılında Konya'da kurulan ve mantar sektöründe Türkiye'de önemli bir yere sahip olan bir şirkettir.

Hiera Mantar Şirketinin Ürettiği İstiridye Mantarı Hakkında Bilgiler

İstiridye mantarının baş bölümü istiridyeye benzemektedir. Günümüzde İstiridye mantarı dünyada üretilen bir mantar türü olmuştur. İstiridye mantarı; kalsiyum, fosfor, demir, C vitamini ile B1 ve B12 vitaminlerini bünyesinde bulundurmaktadır. Bu açıdan besin değerleri olarak oldukça zengin bir mantar türüdür. İstiridye Mantarının sayılamayacak kadar çok faydaları bulunmaktadır. İstiridye mantarı; tansiyonu düşürür ve kansızlığı önler. Bağırsaklara iyi gelir. Yaşlanmayı geciktirici özelliklere sahiptir. Kolesterolü düşürür. C ve D vitaminleri açısından zengin bir besindir. Büyüme çağında, vücut gelişiminde önemli katkıları vardır. Damar sertliğine karşı koruyucu özellikleri vardır. Tümörleri azaltıcı etkilerinin yanında beyin kanamalarını engelleyici etkileri vardır. Kan dolaşımını düzenlemektedir. Yağ içermediği için iyi bir diyet yemeği olabilir. Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. B1 ve B2 içeriği diğer mantar türlerinden daha zengindir. Et türlerindeki bazı faydalı maddelere sahiptir. Protein yüklü bir besin olmasının yanı sıra enfeksiyonlara karşı da koruyucu etkileri vardır.

Hiera Mantarın Ürettiği İstiridye Mantarının Satıldığı Yerler

Marketler, pazarlar, restoranlar, oteller, fastfoodlar, catering şirketleri, Pizza satan firmalar, donmuş gıda sektörleri gibi sektörler hiera mantar pazarını oluşturmaktadırlar.

Hiera Mantar Şirketinin Yeni Girişimcilere Desteği ve Sunduğu Olanaklar

Hiera mantar yeni girişimcilere mantar üretim danışmanlığı yapmaktadır. Girişimcilerin ziyareti ile hiera mantar, kendi üretim tesislerinde yapacağı danışmanlıkta "kompost" satışı ve uygun mantar üretim yerleri hakkında bilgi vermekte, mantar satışı konusunda destek sağlanacağının sözünü vermekte, beklenilen satışın oluşmadığı durumlarda ürünleri kendilerinin alacağına dair emniyet sağlamaktadırlar. Bu tarz bir danışmanlık girişimciler için bulunmaz bir fırsattır.

Hiera Mantar ile İlgili Haberler

Hiera mantarın, mantar üretmeyi düşünenlere işletme giderleri hakkında bazı önerileri bulunmaktadır. İşletme giderleri ortalama; 100 metrekarelik 10 ila 15 ton kompostluk bir oda için verilen fiyatı kapsamaktadır. Aylık yaklaşık 300 ila 500 TL. Elektrik gideri, aylık yaklaşık 50 ila 100 TL. Su gideri ve üretim yaptığınız alanın kirası ile ortalama gider hakkında bilgi edinilmiş olunmaktadır.

Hiera mantar bunun yanında; çeşitli bölgelerde mantar üretimi için bayilikler verebileceklerini açıklamıştır. Bu, mantar üreticileri için bir fırsat olabilir. Birkaç bayan girişimci Hiera Mantar ile iş birliği yaparak üretime başladıklarını basına açıklamışlardır. Bizler de bu girişimlerin devam ederek mantar üretiminin ilerlemesini, ülkemizin bu konuda önemli yerlere gelmesini diliyoruz.

Hiera Mantar Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Ayak Mantarı Nasıl Geçer?

Ayak Mantarı Nasıl Geçer?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Mantara İyi Gelen Kremler Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Mantara İyi Gelen Kremler Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Cilt Mantarı Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Cilt Mantarı Kremi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kırmızı Mantar Zararları

Kırmızı Mantar Zararları

Mantarlarda Üreme Nasıl Olur?

Mantarlarda Üreme Nasıl Olur?

Mantar Tohumu Türleri ve Özellikleri

Mantar Tohumu Türleri ve Özellikleri